Muzeum UO zaprasza na interesujący wykład. Bać się czy nie bać? Jak będzie wyglądał świat za 10 lat, kiedy/czy sztuczna inteligencja przejmie nad nim kontrolę?

Zapraszamy osoby interesujące się nowoczesną technologią i nie tylko na arcyciekawy wykład prof. Michała Podpory z Politechniki Opolskiej pt. Sztuczna inteligencja. Ewolucja czy rewolucja? Wykład odbędzie się w środę, 24 kwietnia br. o godz. 17.00 w murach Muzeum UO.

Dr hab. inż. Michał Podpora, prof. PO, jest wykładowcą, a jednocześnie praktykiem w zakresie ochrony sieci, systemów, danych, informacji niejawnych.

Zainteresowania badawcze skupia wokół: robotów humanoidalnych, silników sztucznej inteligencji robotów autonomicznych, architektury kognitywnej, systemów autonomicznego pozyskiwania wiedzy, algorytmów przetwarzania wizji dla informatyki śledczej. Autor wniosków i uczestnik projektów badawczych oraz licznych publikacji naukowych.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.